Archive for Luty, 2009

AwStats vs xannStat – porównanie możliwości

Jeżeli odwiedzasz PiO, zapewne miałeś (lub miałaś) okazję przeczytać o statystykach xannStat. Trudno zresztą się na nie nie natknąć – ich właściciel promuje je przy każdej nadarzającej się okazji. Postanowiłem więc w końcu i ja zerknąć co one potrafią, porównując je ze statystykami AwStats, z których korzystam na codzień. Porównanie dotyczy to darmowej wersji demo statystyk xannStat, dostępnej dla każdego (statystyki te są płatne). AwStats są natomiast projektem Open Source, czyli są dostępne za darmo.

Read the rest of this entry »

Zmiana czcionki w reklamach AdSense

Google udostępniło właśnie nową możliwość dla osób wyświetlających na swoich stronach internetowych reklamy AdSense – możliwość zmiany czcionki. Jak na razie dostępne są tylko trzy do wyboru: Arial, Times i Verdana. Opcja ta dotyczy tylko reklam wyświetlanych na stronach stosujących języki stosujące alfabet łaciński z ewentualnymi dodatkowymi znakami (czyli język polski też się tutaj zalicza). Dla reklam korzystających z innych alfabetów (np. cyrylicy) ta opcja nie będzie uwzględniana.

Read the rest of this entry »

Integracja kont Google AdSense i Analytics

Kilka dni temu Google udostępniło mi opcję integracji kont AdSense i Analytics. Ponieważ czekałem na to już od jakiegoś czasu, postanowiłem czym prędzej przetestować tą nową możliwość w praktyce.

Read the rest of this entry »

WordPress 2.7.1

Pojawiła się nowa wersja WordPress’a, oznaczona numerkiem 2.7.1. W tej wersji autorzy skoncentrowali się głównie na poprawie znalezionych dotąd błędów, i trzeba przyznać że odwalili kawał solidnej roboty – zamknęli w sumie 68 różnych zgłoszeń.

Ponieważ poprawek było dużo, więc w porównaniu do poprzedniej wersji zmieniło się też wiele plików. Jak jednak sprawdziłem, dało się zrobić upgrade po prostu wgrywając nowe pliki na serwer, bez konieczności przechodzenia przez całą oficjalną procedurę aktualizacji. Zmian w bazie danych też nie było. Blogi które w ten sposób uaktualniłem wydają się działać poprawnie – zobaczymy co będzie dalej :)

WordPress – błędy, błędy, błędy…

„Nie ma oprogramowania bez błędów, jest tylko takie gdzie ich jeszcze nie znaleziono” – być może mieliście już okazję słyszeć takie zdanie. WordPress tutaj nie jest wyjątkiem – w ostatnich dniach sam znalazłem w nim dwa błędy.

Read the rest of this entry »