Archive for Październik, 2008

Meta robots dla plików innych niż HTML

Język HTML posiada tag <meta>, za pomocą którego można dostarczyć dodatkowych informacji o samej stronie. Jednym z możliwych zastosowań tego tagu jest np. <meta name=”robots” content=”noindex, nofollow”> – w taki sposób można poinformować roboty wyszukiwarek że (w tym przypadku) nie powinny indeksować danej strony i podążać za linkami na niej. Tag ten jest wygodny, ale niestety na HTML świat się nie kończy – na stronach mogą znaleźć się jeszcze inne pliki które dadzą się zaindeksować, i które mogą zawierać linki.

Read the rest of this entry »

Google: fakty i mity

Zakończyła się imreza dla wemasterów „Tricks and Threats”, zorganizowana przez Google. Osobiście na niej nie byłem, ale miałem właśnie okazję przeczytać relację z niej umieszczoną na oficjalnym anglojęzycznym blogu Google. Wśród informacji znalazły się tam też trzy prezentacje, które były pokazywane w trakcie tego spotkania. Jedna z nich – „Frightening Webmastering Myths” rozprawia się z listą mitów na temat wyszukiwarki Google. Jest na tyle ciekawa, że postanowiłem opisać najciekawsze zawarte w niej informacje.

Read the rest of this entry »

Rabat 10% na ebooki i audiobooki do nauki języków obcych

W ostatnich dniach mój sklepik internetowy dexi.pl został wyróżniony zaszczytnym tytułem Sklepu tygodnia. Z wyróżnieniem tym wiąże się też bonus – tygodniowy rabat 10% na produkty z dwóch wybranych podkategorii lub na dziesięć wybranych produktów. Wybrałem to pierwsze, i jako podkategorie do objęcia promocją wskazałem ebooki i audiobooki do nauki języków obcych.

Zatem jeżeli uczysz się języka obcego lub dopiero masz zamiar, wejdź na stronę dexi.pl i skorzystaj z kodu promocyjnego *WSc1zDi* (ważny tylko do końca października).

Polska jenzyk trudna jenzyk

Przeglądając Internet zazwyczaj zwracam uwagę na to jakie reklamy AdSense się pojawiają – czasami można tam znaleźć coś ciekawego. Ostatnio np. zobaczyłem taką reklamę:

Autor miał chyba dobre zamiary, ale użycie automatycznego translatora już mu nie wyszło najlepiej. Prawdę mówiąc nie mam nawet pojęcia jak ten tekst może brzmieć w oryginale :)

Ulotkowy SPAM

Od jakiegoś już czasu planowałem napisać coś w tym temacie. Do napisania tego wpisu ostatecznie sprowokował mnie wpis na blogu „Reklama świetna i szpetna„, gdzie Pracus przy okazji opisywania ulotek poprosił o własne komentarze na ich temat.

Read the rest of this entry »