Archive for Wrzesień, 2008

Aktualizacja PageRank

Wczoraj Google postanowiło dokonać aktualizacji PageRank. U mnie przebiegło to bez niespodzianek – większość stron ma dalej to samo co miała, ew. poszło nieco do góry, na PR2/PR3. Spadek zaliczyłem tylko na jednej domenie, do której usunąłem jedynego linka (a właściwie linki, bo był on site-wide) – PR spadł do N/A.

Read the rest of this entry »

Wścibskie Yahoo!

Jakiś czas temu na jednej ze stron zmodyfikowałem wszystkie skrypty, tak aby cała strona działała w oparciu o framework PRADO. Ponieważ framework ten wymaga innego formatu URL’i niż wcześniej używałem, utworzyłem w pliku .htaccess zestaw reguł które dokonywały zamiany starych ścieżek na nowe. Poza tym dołożyłem też wysyłanie raportów o błędach emailem – zarówno tych które powstały w trakcie wykonania skryptu, jak i błędów HTTP 404 (nie znaleziono strony).

Read the rest of this entry »

Reklama na Księżycu?

Człowiek potrafi jako nośnik reklamy wykorzystać praktycznie wszystko. Reklamy umieszczane na ścianach budynków to codzienność; oczywiście marketerzy pomyśleli o tych co nie lubią patrzeć do góry i zaczęli umieszczać reklamy na chodnikach. Do tego dochodzi cała masa gadżetów reklamowych typu długopisy czy notesy. Nie można też zapomnieć o reklamach emitowanych w radiu i telewizji, a także tych publikowanych na stronach internetowych.

Read the rest of this entry »

Kody do Mucza Lucza i rzymskie litery na klawiaturze

Przeglądając inne blogi znalazłem kilka wpisów (tutaj, tutaj, tutaj, tutaj, tutaj i tutaj)  jakie to ciekawe frazy ludzie wpisują do wyszukiwarek i potem trafiają na stronę. Postanowiłem więc sprawdzić u siebie po jakich frazach trafili ludzie na moją stronę Poradnik Webmastera. Przejrzałem w sumie 30k fraz, a oto te najciekawsze (w nawiasach moje komentarze):
Read the rest of this entry »