Wyszedłem z filtra 28/29 :)

Dzisiaj z rana Google pozytywnie mnie zaskoczyło – okazało się że strona www.poradnik-webmastera.com wyszła ze sławnego filtra 28/29, w którym tkwiła już prawie trzy miesiące. Filtr byl tym bardziej uciążliwy że poleciała nie tylko tamta strona, ale wszystko razem z subdomenami – w filtrze był nawet ten blog, który założyłem jakiś czas po tym jak dostałem tego filtra.

Oczywiście nie da się wykluczyć że strona wyszła z filtra sama z siebie (jak sprawdziłem, filtr został nałożony 25 lipca, a dziś jest 23 październik, więc jest to prawie równe 3 miesiące). Mam jednak jeszcze kilka innych stron które wpadły do filtra 28/29 kilka dni później więc będę je teraz pilniej obserwował żeby sprawdzić czy filtr na nich też puści, czy też się jeszcze utrzyma.

Niezależnie od tego jak się stanie, powiem Wam co zrobiłem. Otóż ogólnie to dostosowałem stronę do Wskazówek dla Webmasterów od Google. Wkrótce po wpadnięciu w filtr usunąłem ze strony linki z SWL. Usunąłem też inne linki do innych nietematycznych stron (głównie ze stopki) które miałem, a te które pozostały dostały atrybut nofollow. Usunąłem też wszystkie linki prowadzące do tej strony z SWL. Po zrobieniu tego wysłałem do Google wniosek o ponowne sprawdzenie strony, który został jednak zignorowany – podobnie zresztą jak drugi i trzeci, które wysyłałem w odstępie kilku tygodni.

Ostatecznie kilka dni temu zrobiłem jeszcze jedną rzecz która mogła się nie spodobać Google – usunąłem dział Książki w którym miałem linki do książek Helionu, oraz okładki które się wyświetlały w prawej kolumnie. Zrobiłem to dlatego że wg „Quality Rater Guidelines” (dokument Googla który swego czasu wyciekł do Internetu) strony tzw. „cienkich partnerów” (ang. thin affiliate) mają być traktowane jako spam, a ta część witryny właśnie pod to podpadała (były tam tylko linki do książek i fragmenty opisów pobierane z plików XML dla partnerów, które są identyczne z tymi na stronie Helionu). Potem wysłałem jeszcze jedną prośbę o ponowne rozpatrzenie strony i jak napisałem wcześniej, dzisiaj rano strona wróciła na swoje pozycje.

Co ciekawe jednak pomimo zdjęcia linków z SWL pozycje są prawie takie same jak przed filtem – sprawdziłem kilka najpopularniejszych fraz i albo byłem na tej samej pozycji, albo zanotowałem niewielki spadek. Jedyny duży był tylko na najtrudniejszą – z Top15 poleciałem prawie na koniec drugiej strony. PR też w większości jest taki jak był, gdzieniegdzie spadł tylko o jedno oczko w dół.

This entry was posted on czwartek, Październik 23rd, 2008 at 21:07 and is filed under Pozycjonowanie, Wyszukiwarki. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Jeden komentarz do “Wyszedłem z filtra 28/29 :)”

  1. Sebastian Miśniakiewicz Says:

    A korzystasz z SEO Odkurzacza? – o którm ostatnio napisałem kilka słów? http://blog.seo-profi.pl/seo-odkurzacz-swietne-narzedzie-do-analizy-linkow-przychodzacych/
    Program rozwija się w bardzo ciekawą stronę – moim zdaniem już może się różnać z Link Detoxem…

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, zapoznaj się z zasadami korzystania z serwisu i polityką prywatności! Komentarze niezgodne z zasadami korzystania z serwisu będę usuwane.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: