Zixo – nowy program partnerski oferujący 50zł na start

Dzisiaj dostałem informację o nowym programie partnerskim Zixo (a dokładniej Klub Zixo). Oferuje on możliwość założenia swojej księgarni internetowej z ebookami, audiobookami, oprogramowaniem i dokumentami (ostatnie dwie kategorie zawierają pozycje adresowane głównie do właścicieli firm). Przykładowy sklepik wygląda następująco: twoja fima.

Po rejestracji w Zixo mamy możliwość założenia dowolnej ilości sklepów, z których każdy może mieć dowolnie ustalony asortyment. Jest to zdecydowanie krok w dobrym kierunku – Nexto (inny PP tego typu) oferuje możliwość założenia tylko jednego sklepu. Założony sklep może być w domenie zixo.pl lub klubzixio.pl. Istnieje także możliwość podpięcia własnej domeny (co prawda w nieco dziwny sposób, bo najpierw należy założyć sklep w subdomenie zixo/klubzixo, a następnie wysłać żądanie zmiany domeny poprzez specjalny formularz).

To jednak jeszcze nie koniec: unikalną cechą PP Zixo jest możliwość ustawiania cen produktów w sklepie – odbywa się do poprzez zmianę wysokości prowizji (domyślnie wynosi ona 20%). W ten sposób można łatwo zorganizować u siebie w sklepie promocję na wybrany towar, grupę towarów lub nawet cały asortyment – dostępny panel administracyjny pozwala na wygodną modyfikację prowizji dla pojedynczych produktów jak i całych grup.

Na koniec zostawiłem jeszcze jeden rodzynek: przy zakładaniu sklepu można wybrać czy ma być on typu Standard, czy Premium. Sklep Standard zawiera jedynie podstawowe opcje, dlatego polecam od razu założyć Premium (nie wiem czy da się to zmienić później – odpowiedniej opcji nie znalazłem, a maila z pytaniem wysłałem dopiero przed chwilą aby zmienić to później, trzeba wysłać maila z prośbą o taką zmianę). Sklep w wersji Premium zawiera dodatkowe funkcjonalności i narzędzia promocyjne. W szczególności jest tam możliwość edycji tekstów opisujących produkty i meta tagów – rzecz bardzo ważna przy pozycjonowaniu, gdyż pozwala na dokonanie optymalizacji i uniknięciu problemów z duplicate content.

Rejestrując się w Zixo dostaniesz 50zł na dzień dobry, dlatego polecam się pośpieszyć – nie wiadomo jak długo jeszcze potrwa ta promocja, a jak to mawiają 50zł drogą nie chodzi :). Można je wypłacić w momencie gdy zarobisz na swoich sklepach drugie 50zł.

This entry was posted on sobota, Październik 4th, 2008 at 20:05 and is filed under Programy partnerskie. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

7 komentarzy do “Zixo – nowy program partnerski oferujący 50zł na start”

 1. daman Says:

  ciekawa opcja, całkiem jak escpartners.pl
  tylko czy da się zamieścić na stronie własne link ? z ustawień jakie są dostępne, wnioskuje że nie :/

 2. SirZooro Says:

  Istnieje też możliwość edycji szablonu strony, więc można wrzucić np. do stopki własne statyczne linki. Poza tym osoby posiadające własną firmę mają dodatkowo możliwość pobrania skryptów i instalacji ich na własnym serwerze. Nie sprawdziłem jednak tej możliwości ze względu na brak własnej firmy :)

 3. daman Says:

  edycja jest ale zmieniać można np. kolor lub rozmiar fontów, dodatkowego linku nie da się wstawić

 4. Lexy Says:

  „polecam od razu założyć Premium (nie wiem czy da się to zmienić później”
  Z tego co widzę to ciężko coś tam zmienić po założeniu sklepu, jednak opcja edycji opisów jest bardzo przydatna w Premium.

  A może wiesz gdzie zmienić tytuł sklepu?

 5. SirZooro Says:

  Tytuł sklepu, opis i słowa kluczowe można zmienić na zakładce Ustawienia :)

  A tak przy okazji, zmiana sklepu ze Standard na Premium jest możliwa – wystarczy napisać do nich.

 6. np Says:

  Chyba promocja miała małe wzięcie, bo zixo nie zbankrutowała :)

 7. Link-master Says:

  Program partnerski vel afiliacyjny to po prostu profesjonalne narzędzie budowania linków i biznesu jednocześnie.

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, zapoznaj się z zasadami korzystania z serwisu i polityką prywatności! Komentarze niezgodne z zasadami korzystania z serwisu będę usuwane.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: