Zabawa w kotka i myszkę z Google

Mam (a raczej miałem) jedną stronkę którą jeszcze przed wakacjami wrzuciłem w filtr. Całkiem przyjemny muszę dodać – nie tylko strona poleciała całkiem gdzieś w otchłań, ale dodatkowo wyindeksowało mi stronę główną. Postanowiłem w ramach testów ją wyindeksować. Wysłałem dwa razy prośbę o wyindeksowanie poprzez Narzędzia dla Webmasterów – za każdym razem została ona odrzucona.

Próbowałem zwracać kod błędu 403 Forbidden, a później 410 Gone dla całej witryny – nic nie dało, strona dalej mocno siedziała w indeksie. W końcu postanowiłem całkowicie zlikwidować subdomenę na której ona stała – też guzik, strona nie dość że się nie chciała wyindeksować to jeszcze site zaczął rosnąć, aż przekroczył 4k. Przez pewien czas nic się nie działo. Potem (tak gdzieś miesiąc temu) site zaczął w końcu maleć. Kilka dni temu spadł do ok. 150, więc wyglądało że strona w końcu zniknie.

Google lubi jednak płatać figle i tak się też stało tym razem. Dzisiaj site tej strony wynosi 3,6k. Może mi ktoś to wytłumaczyć?

This entry was posted on czwartek, Październik 2nd, 2008 at 20:28 and is filed under Wyszukiwarki. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, zapoznaj się z zasadami korzystania z serwisu i polityką prywatności! Komentarze niezgodne z zasadami korzystania z serwisu będę usuwane.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: