WordPress 2.9 jest już dostępny!

Niedawno pisałem o tym, że WordPress 2.9 będzie wkrótce dostępny. Trzy dni temu pojawiła się wersja RC1 (Release Candidate 1), więc można było się spodziewać że oficjalna wersja WordPress 2.9 pojawi się wkrótce. Były zapowiedzi że ma ona pojawić się jeszcze w tym roku, ale prawdę mówiąc spodziewałem się jej jednak bliżej świąt albo nowego roku, a tu niespodzianka – jest już dzisiaj!

Tak jak pisałem w podlinkowanym wcześniej poście, WordPress 2.9 dodaje szereg nowych ciekawych rzeczy, m.in. kosz, zintegrowany system aktualizacji, możliwość prostej edycji zdjęć oraz wsparcie dla osadzania obiektów (np. filmików) w tekście.

Ja zaktualizowałem wszystkie swoje instalacje WP to tej wersji, i wszystko działa poprawnie. Jeżeli zatem posiadasz stronki postawione na WordPress, to też zapraszam do aktualizacji :)

Edit: zapraszam też do obejrzenia filmiku prezentującego nowe opcje WordPress’a 2.9:

This entry was posted on sobota, Grudzień 19th, 2009 at 15:47 and is filed under Skrypty. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

5 komentarzy do “WordPress 2.9 jest już dostępny!”

 1. Adam Says:

  Czyli wygląda na to, że wp będzie jeszcze „cięższym” skryptem, a już obecnie do lekkich nie należy.

  Pewnie wkrótce wyjdzie 2.9.1 z łatami bezpieczeństwa.

  Pozdrawiam
  Dosiego Roku

 2. Adaś Says:

  Cześć coś mi chyba akimsnet komentarze wciąga, bo zawsze wyswietlało, że oczekuje na moderacje a teraz cąłkiem nic nie ma????

 3. SirZooro Says:

  No fakt, z jakiegoś Akismet powodu zjadł komentarz, ale go odzyskałem :)

  Co do WP – fakt, coraz więcej rzeczy dodają do niego. Wersja 2.9.1 wyjdzie pewnie na dniach – znaleziono kilka błędów wymagających poprawy, i jest już dostępna wersja 2.9.1 RC1.

  Wersja 3.0 jest obecnie na etapie planowania, i wygląda na to że będzie jeszcze większa – w planach jest włączenie funkcjonalności WPMU do WP.

 4. Annoyer13 Says:

  Przydałaby się jakaś lżejsza wersja WP, bo rzeczywiście mocno w niego rzeczy pakują, a ja lubię stawiać na nim małe stronki po 10 podstron..

 5. czif Says:

  Word Pres jest dobry do pozycjonowania, szybko indeksuje strony :). Google ostatnimi czasy zwraca duzą uwagę na prędkość ładowania się stron WWW i prawdopodobnie bierze to w ustalaniu pozycji w rankingu.
  Pwininni wyprodukować WordPressa w wersji Lite

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, zapoznaj się z zasadami korzystania z serwisu i polityką prywatności! Komentarze niezgodne z zasadami korzystania z serwisu będę usuwane.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: