Aktualizacja PageRank

Wczoraj Google postanowiło dokonać aktualizacji PageRank. U mnie przebiegło to bez niespodzianek – większość stron ma dalej to samo co miała, ew. poszło nieco do góry, na PR2/PR3. Spadek zaliczyłem tylko na jednej domenie, do której usunąłem jedynego linka (a właściwie linki, bo był on site-wide) – PR spadł do N/A.

Co ciekawe, strony które wpadły w filtr dwa miesiące temu (i jedna która nie wpadła) dalej mają to same PR, pomimo że wkrótce po otrzymaniu filtra zdjąłem prowadzące do nich linki LinkMe. Najwyraźniej wszystkie pozostałe linki z innych źródeł są wystarczająco silne żeby utrzymać nie tylko PR, ale też pozycję (w przypadku strony która nie ma filtra).

Skoro już jestem przy temacie filtrów – jak na razie bez zmian. Stare filtry (te sprzed dwóch miesięcy) nadal trzymają, nowych (odpukać) też nie mam. Ponieważ jednak dwa miesięce temu filtry zostały nałożone kilka dni po update PR, a powtórka tego (też końcem miesiąca) była też w poprzednim miesiącu, więc można się spodziewać że w najbliższych dniach na PiO może pojawić się coś w tym temacie (oby nie).

This entry was posted on niedziela, Wrzesień 28th, 2008 at 11:43 and is filed under Pozycjonowanie, Wyszukiwarki. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

4 komentarzy do “Aktualizacja PageRank”

 1. Adaś Says:

  Teraz te updaty są coraz dziwniejsze. Na ostatnim updacie bodajże tydzień temu (niecały) to na stronach, o które dbam i linkuje pospadał, a na przykład na takich w ogóle nie linkowanych wzrósł. Ostatnio też widziałem stronę z PR4, bez żadnych 301, która miała tylko jeden link z podstrony portfolio firmy, która ją wykonała. Także PR już chyba coraz mniej znaczy. Co do filtrów to często tak jest, że zafiltrowane strony zachowują PR, często tracą go natomiast gdy wpadają do suplementu (czy też tego algorytmu, który funkcjonuje w jego miejscu i jest ukryty przed użytkownikami), ale chyba też nie od razu.

 2. Masa Says:

  Ogólnie to po ostanich updatach to mam wrażenie, że Google to nam tylko mydli oczy tym PRem.

  Pozdrawiam
  M. Masa

 3. Adam Says:

  Witam, pewnie masz sporo wiedzy, ale nie widzę żeby ktoś mógł z niej skorzystać. Wygląda to raczej na dziennik własnych osiągnięć niż coś skierowanego do odwiedzającego stronę.
  Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów. :)

 4. webmaster Says:

  Linki linkami ale ruch na stronie też jest ważny :)

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, zapoznaj się z zasadami korzystania z serwisu i polityką prywatności! Komentarze niezgodne z zasadami korzystania z serwisu będę usuwane.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: