Recepta na popsute tagi dodawane przez Addera

Adder w wersji 6 (i wcześniejsze prawdopodobnie także) ma pewien błąd, który jest irytujący nie dla jego użytkownika (on może go nawet nie zauważyć), ale dla właścicieli precli którzy choć trochę o nie dbają – źle dodaje tagi do wpisów dodawanych do WordPressów. Efekt jest taki że taki tag jest obcięty przed pierwszą literą, a jego link nie zawiera polskich znaków. Ponieważ mnie to trochę w końcu zirytowało, postanowiłem coś z tym zrobić.

Jednego z precli zmodyfikowałem aby wysyłał mi na maila całe żądane POST. Po analizie kilku takich raportów doszedłem że Adder źle ustawia kodowanie wysyłanych tagów – wysyła je w ISO-88599-2, zamiast w UTF-8 (cała reszta jest poprawnie kodowana w UTF-8). Dalej sprawa była już w miarę prosta – napisałem plugin do WordPress’a, który zajmuje się poprawianiem kodowania tagów w trakcie dodawania nowego postu: Adder Tags Fix. Miłego użytkowania :)

This entry was posted on środa, Sierpień 12th, 2009 at 21:44 and is filed under Pozycjonowanie, Skrypty. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, zapoznaj się z zasadami korzystania z serwisu i polityką prywatności! Komentarze niezgodne z zasadami korzystania z serwisu będę usuwane.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: