Aktualizacje, aktualizacje…

Po dłuższej przerwie postanowiłem w końcu zabrać się znowu za swojego bloga. W międzyczasie jak nie pisałem w światku SEO nie działo się za wiele. W porównaniu do identycznego okresu w zeszłym roku gdy Google dawało nam powody do wzmożonych dyskusji można powiedzieć, że wakacyjna sielanka trwa w najlepsze. Z ciekawszych rzeczy można ew. wymienić ostatni update w Google, który spowodował zafiltrowanie wielu sklepów partnerskich Nextranetu. Poza tym Xann rozpoczął test „White SEO” – temat jeszcze świeży (wątek na PiO pojawił się wczoraj po południu), ale wygenerował już 6 stron komentarzy.

Wracając zaś do tytułowych aktualizacji – od ostatniej aktualizacji bloga pojawiło się kilka aktualizacji skryptów o których powinniście wiedzieć.

Po pierwsze wyszedł zapowiadany wcześniej WordPress 2.8. Ta wersja zresztą jest już nieaktualna – w międzyczasie pojawiły się dwie nowe aktualizacje – aktualny numerek to 2.8.2. Polecam aktualizacje gdyż w nich rozwiązano kilka problemów z bezpieczeństwem.

Kolejna aktualizacja to Joomla! 1.5.13 – tutaj też mamy poprawki związane z bezpieczeństwem, w tym jedną krytyczną.

Wyszła też aktualizacja pluginu All In One SEO Pack do WordPressa, gdzie autor zmienił numerację z 1.5.x na 1.6.x – tutaj odradzam aktualizacje, ze względu na problemy z konfiguracją. Polecam raczej zainstalować Platinum SEO Pack – wtyczka ta powstała na bazie jednej ze starszych wersji AIOSEOP, i została wzbogacona o wiele ciekawych opcji. Za jakiś czas światło dzienne ujrzy też mój plugin – Meta SEO Pack. Bądźcie czujni i czytajcie bloga :)

Ostatnia aktualizacja o której wspomnę to FireFox 3.5.1. Dzisiaj zrobiłem upgrade z wersji 3.0.x i jak na razie jestem zadowolony – działa zdecydowanie szybciej i zżera mniej pamięci. Używane przeze mnie pluginy do Firefox’a w większości działały z nową wersją. Ręcznie musiałem zaaktualizować tylko plugin Google PageRank Checker. Reszta może jeszcze poczekać.

This entry was posted on wtorek, Lipiec 28th, 2009 at 20:02 and is filed under Skrypty. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

7 komentarzy do “Aktualizacje, aktualizacje…”

 1. Bartek Says:

  ciezko sie czyta ten tekst z takim kolorem czcionki i tla ;/

 2. Jurgi Says:

  Jakeśmy przy porządkach: mógłbyś zmienić tło bloga na nieco jaśniejsze (+ ew. większe literki)? Bardzo źle (mi) się czyta.

 3. gniotek Says:

  zgodzę się z tym, że w seo nie działo się za wiele. tegoroczny spokój jest dla mnie bardzo niepokojący.
  dzięki za cynk o lisku, żadko pozwalałemna aktualizację, ale w sytuacji gdy mogę zaoszczęścić trochę pamięci – przyda się ;)

  pozdrawiam.

 4. SirZooro Says:

  Postaram się coś zrobić z tym szablonem – skoro już dwie osoby się upominają, to znaczy że coś jest na rzeczy.

  A tak przy okazji, mamy kolejne dwie aktualizacje do instalacji – WordPress 2.8.3 i Joomla! 1.5.14. Obydwie dotyczą bezpieczeństwa, dlatego zalecam szybkie wykonanie upgrade.

 5. piotrostr Says:

  No rzeczywiście, styl nie za bardzo sprzyja, coś jasnego bardzo by się przydało.
  Aktualizacje obowiązkowo wykonane :)

 6. Adam Says:

  WP 2.8.4 już jest. Strasznie szybko wychodzą nowe i mimo że już jest automatycznie to jak ktoś ma mocno zmodyfikowanego wordpressa to jest to uciążliwe.

 7. SirZooro Says:

  No fakt. Dlatego osobiście staram się aby modyfikacje były robione przez pluginy, lub ograniczam się do plików szablonu. W razie potrzeby staram się też zgłaszać moje poprawki (głównie chodzi o nowe akcje i filtry) na codex.wordpress.org, tak aby weszły oficjalnie w kolejnych wersjach WP.

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, zapoznaj się z zasadami korzystania z serwisu i polityką prywatności! Komentarze niezgodne z zasadami korzystania z serwisu będę usuwane.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: