Jak subskrybować komentarze bez komentowania

Jeżeli prowadzisz swojego bloga to zapewne znasz wtyczkę Subscribe to Comments, która pozwala na subskrybowanie komentarzy do wybranych postów na blogu. Wtyczka ta posiada jednak pewną wadę – aby zasubskrybować komentarze do wybranego postu, trzeba dodać nowy komentarz. Jest to oczywiście wygodne dla właściciela bloga, ale niekoniecznie już dla jego czytelników – nie każdy chce się wypowiadać, albo po prostu nie ma nic sensownego co mógłby napisać. Na szczęście istnieje też możliwość subskrybcji bez konieczności komentowania.

Wtyczka Subscribe to Comments udostępnia funkcję show_manual_subscription_form(), za pomocą której można wyświetlić formularz pozwalający na subskrybcję bez komentowania. Nie jest ona jednak nigdzie używana – trzeba ją sobie samemu dodać do swojego szablonu.

Ponieważ ta funkcja jest nieznana większości osób (prawdę mówiąc gdybym nie zaczął szukać możliwości subskrybcji bez konieczności komentowania, to dalej bym o niej nie wiedział), postanowiłem napisać plugin Subscribe To Comments Now!, który automatycznie wyświetla ten formularz pod formularzem dodawania komentarzy. Dało się to zrobić, chociaż musiałem trochę zakombinować – z tego też zapewne powodu autor wtyczki Subscribe to Comments nie udostępnia takiej funkcjonalności. Zainstalowałem ją na tym blogu, więc możesz od razu zobaczyć jak działa. Zapraszam do testowania tej wtyczki u siebie i dzielenia się w komentarzach wrażeniami z jej użytkowania. Raporty o błędach i propozycje udoskonalenia mile widziane :)

This entry was posted on środa, Maj 27th, 2009 at 20:39 and is filed under Skrypty. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, zapoznaj się z zasadami korzystania z serwisu i polityką prywatności! Komentarze niezgodne z zasadami korzystania z serwisu będę usuwane.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: