Zmiana formatu linków na blogu

Jakiś czas temu pisałem o odkrytych błędach w WordPress’ie. Choć minęło już sporo czasu (to będzie już trzy miesiące), poprawki do nich nadal nie zostały zaakceptowane. O ile poprawka do drugiego z nich (trochę inna niż moja) została zaakceptowana i prawdopodobnie wejdzie do wersji 2.8, o tyle pierwszy z nich (ten z przecinkiem w adresie) dalej czeka. Ostatnio nawet goście od WP stwierdzili że ostatnia zaproponowana wersja poprawki wprowadza zbyt duże zmiany i przesunęli ją do 2.9.

Z tego powodu zdecydowałem się zmienić format linków na blogu, tak aby pozbyć się tego nieszczęsnego przecinka. Dodatkowo przeniosłem identyfikator wpisu na początek adresu. Ostatnia zmiana wynikała z lektury wpisu Efficient permalink strategies for WordPress – jak się okazuje, linki zaczynające się od liczby są znacznie szybciej przetwarzane przez WordPress’a.

Obecny format linków to /id_postu/kategoria/tytul (wcześniej było /kategoria/tytul,id_postu). Oczywiście ustawiłem też odpowiednie przekierowanie w .htaccess ze starych adresów na nowe, dlatego wszystkie istniejące gdzieś w Internecie linki będą nadal działać.

This entry was posted on poniedziałek, Maj 11th, 2009 at 10:20 and is filed under Inne, Skrypty. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, zapoznaj się z zasadami korzystania z serwisu i polityką prywatności! Komentarze niezgodne z zasadami korzystania z serwisu będę usuwane.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: