Ranking autorów pluginów do WordPress’a

Przeglądając listę stron z których nastąpiły odwołania do jednej z moich stron, przez przypadek znalazłem ciekawą stronę: ranking 1000 autorów pluginów do WordPress’a. Oczywiście z ciekawości zajrzałem na nią i odnalazłem się na pozycji 990 – jak na razie niezbyt imponujący wynik (chociaż z drugiej strony wszystkich autorów jest 2780), więc wielu z nich już udało mi się wyprzedzić :) ).

Lista ułożona jest wg ilości pobrań wszystkich pluginów danego autora, i wg informacji na stronie autora lista ta jest aktualizowana codziennie. Jest to obok oficjalnej listy najpopularniejszych pluginów do WordPress’a kolejna lista rankingowa. Warto je przejrzeć aby zorientować się co jest popularne, zwłaszcza jeżeli samemu piszesz pluginy do WP.

Dodatkową zaletą może być popularyzacja własnej strony. Co prawda link z takiego rankingu ma minimalną moc (sam ranking to 2000 linków wychodzących, do tego kilka dodatkowych linków właściciela strony), jednak zawsze jest szansa na jakieś kliknięcia. Poza tym autor tej listy napisał też plugin do WP generujący taką listą, więc tą listę będzie też można za jakiś czas znaleźć też na innych blogach (w końcu wtyczka wyświetlająca listę aktywnych wtyczek jest przez niektórych stosowana, więc na tą też się pewnie znajdą chętni).

This entry was posted on sobota, Maj 9th, 2009 at 13:02 and is filed under Skrypty. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

2 komentarzy do “Ranking autorów pluginów do WordPress’a”

  1. JereManU Says:

    Myślę, że warto pisać pluginy do WP, nie tylko dla własnej satysfakcji – ale jak piszesz, można trochę zyskać. ;) Kilka wejść, mocny link.

  2. SirZooro Says:

    Dla popularnych pluginów tych wejść jest parę więcej niż kilka – jak tam jestem zadowolony :)

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, zapoznaj się z zasadami korzystania z serwisu i polityką prywatności! Komentarze niezgodne z zasadami korzystania z serwisu będę usuwane.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: