Google w Twoim liczniku energii elektrycznej?

Google pracuje nad nowym projektem, nazywanym „Google PowerMeter„. Pozwoli on mierzyć zużycie energii przez różne urządzenia w domu. Gotowe wyniki będzie można natomiast oglądać na swojej stronie iGoogle.

Oczywiście jak można się spodziewać Google przedstawia swój nowy projekt w samych superlatywach, jako super-ekologiczny projekt, bezpieczny (informacje o zużyciu energii będą przesyłane w postaci zaszyfrowanej), itp. Z drugiej jednak strony na pewno pojawią się głosy drugiej strony, krytykujące Google za naruszanie prywatności. Prawda jak zwykle będzie pewnie leżeć gdzieś po środku. A wy co o tym myślicie? Obejrzyjcie ten filmik i napiszcie co o tym wszystkim myślicie w komentarzach.

This entry was posted on sobota, Marzec 21st, 2009 at 23:28 and is filed under Inne. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, zapoznaj się z zasadami korzystania z serwisu i polityką prywatności! Komentarze niezgodne z zasadami korzystania z serwisu będę usuwane.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: