Podglądanie reklam AdSense

Jeżeli masz na swojej stronie zainstalowane reklamy AdSense, możesz chcieć się dowiedzieć jakie reklamy mogą się jeszcze wyświetlić oprócz tych które wyświetlają się obecnie. Najprostsza metoda to użyć strzałeczek do przewijania reklam, które się czasami wyświetlają w boksach. Niestety nie zawsze one się wyświetlają (chociażby z tego powodu że w danym momencie wyświetlają się reklamy graficzne). Można to obejść wstawiając na stronę dodatkowe jednostki reklam. Jest to rozwiązanie trochę lepsze, ale nie idealne.

Rozwiązaniem tych problemów jest narzędzie do podglądania reklam AdSense, czyli Google AdSense Preview Tool. Można go pobrać wchodząc na tą stronę i pobierając plik ukryty pod linkiem „AdSense Preview Tool” (w sekcji „To install”). Jest to niewielki plik .reg, którego uruchomienie spowoduje dodanie nowego wpisu do rejestru.

Gdy już to zrobisz, w Internet Explorerze w menu kontekstowym pojawi się nowa opcja „Google AdSense Preview Tool”. Po jej wybranu pojawi się nowe okienko. Na początek polecam wejść w opcje („Choose Options”) i zmienić opcję Geo-target na Poland – przydatne zwłaszcza jeżeli nie łączysz się z Polski (lub gdy chcesz oglądać reklamy wyświetlane dla mieszkańców innych krajów). Potem możesz już oglądać zestaw 12 reklam AdSense jaki może pojawić się na konkretnej podstronie.

Wadą tego narzędzia jest że nie da się podglądać reklam graficznych, oraz to że działa tylko pod IE. Pomimo tego warto jednak się z nim zapoznać – chociażby po to aby wiedzieć że takie narzędzie istnieje.

This entry was posted on niedziela, Marzec 8th, 2009 at 16:52 and is filed under Programy partnerskie, Reklama. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

4 komentarzy do “Podglądanie reklam AdSense”

 1. Adaś Says:

  Cześć,
  kiedyś używałem tego Ads Preview Tool, specjalnie nawet aktualizowałem IE, bo normalnie go nie używam w ogóle, ale nie działało zbyt dobrze, nawet przy zwykłych tradycyjnych reklama i zrezygnowałem z tego, może teraz poprawili. Jak chciałem zobaczyć w jakie miejsce kieruje reklam to zaglądałem do kodu wyświetlanego w przeglądarce i w sumie można było znaleźć adres domeny, do której kieruje reklama.

 2. Polo Says:

  Ja zawsze blokuje datę śmierci , sprawdź ile zyjesz itp strony. Nikt w te reklamy nie chce klikać.

 3. nie wszystko Says:

  Nie mam przekonania do reklam zarówno AdTily, jak i AdWords. Wolę ministrony pod PP.

 4. Denis Says:

  Takie blokowanie reklam jest dobre, choćby z targetowania tematyki reklam. Nienawidzę gdz na mojej stronie o technologiach pojawia się reklama czegoś kompletnie niezwiązanego z tematem, a to zdarza się ostatnio coraz cześciej, bo liczba reklamodawców też coś zaczęła spadać.

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, zapoznaj się z zasadami korzystania z serwisu i polityką prywatności! Komentarze niezgodne z zasadami korzystania z serwisu będę usuwane.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: