Powiększające się reklamy AdSense

Google na swoim anglojęzycznym blogu poświęconym AdSense napisało o nowym type reklam AdSense – reklamach które będą mogły się powiększać. Reklamy te poza większą powierzchnią będą też bardziej interaktywne – będą mogły np. zawierać filmik video, prostą galerię zdjęć (które można przewijać strzałeczkami) lub wyświetlać listę produktów.

Nowe reklamy nie będą na szczęście upierdliwe jak te wyświetlane na dużych portalach, gdzie przypadkowe najechanie kursorem myszki na niewielki obrazek sprawia że rozwija się on w wielką płachtę zasłaniającą pół strony. Google nałożyło bowiem odgórnie następujące ograniczenia:

 • reklama będzie się rozwijać dopiero po kliknięciu;
 • reklama będzie się mogła powiększyć swoją wysokość i szerokość maksymalnie dwukrotnie;
 • reklama pojawi się jako warstwa na stronie, dzięki czemu dotychczasowy układ strony nie zostanie zepsuty;
 • reklamę będzie można w każdej chwili zamknąć poprzez kliknięcie na specjalnym przycisku albo linku;

Reszta będzie po staremu – nowe reklamy nie będą też wymagać wklejania żadnego dodatkowego kodu na stronę, wystarczy uaktywnić wyświetlanie reklam graficznych (jeżeli masz je zablokowane). Podobnie jest z rozliczeniem za nie – dalej obowiązują metody CPC (za kliknięcie) i CPM (za wyświetlenia).

W tym momencie nowe reklamy są zarezerwowane jedynie dla US i grupy wybranych stron wyświetlających reklamy AdSense. Można jednak oczekiwać że za jakiś czas pojawią się też u nas, tak jak to się stało już z wieloma innymi rzeczami oferowanymi przez Google.

This entry was posted on sobota, Marzec 7th, 2009 at 16:52 and is filed under Programy partnerskie, Reklama. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

3 komentarzy do “Powiększające się reklamy AdSense”

 1. Krzysztof Lis Says:

  Co ciekawe, reklam tych nie można wyłączyć inaczej niż przez filtr reklam konkurencyjnych.

 2. SirZooro Says:

  Fakt. Z bieżącego opisu wynika jednak że dodatkowe „bajery” będą się pojawiać tylko po kliknięciu, więc nie powinno być to aż tak dużą wadą. Poczekamy, zobaczymy :)

 3. Ciekawy Says:

  Google się rozwija :) Wiecie może kiedy planują wprowadzić te zmiany w PL?

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, zapoznaj się z zasadami korzystania z serwisu i polityką prywatności! Komentarze niezgodne z zasadami korzystania z serwisu będę usuwane.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: