Aktualizacja kodu Google Analytics

Google na swoim blogu poświęconym statystykom GA poinformowało że zmienił się kod JS który instaluje się u siebie na stronie. Zmiana jest kosmetyczna – linie odpowiedzialne za zalogowanie odwiedzin użytkownika zostały otoczone sekcją try/catch. Ma to za zadanie przechwycenie ewentualnych błędów w trakcie wykonywania skryptu. Wprowadzona zmiana została podyktowana tym, że niektóre osoby (czasami nieświadomie) włączają w swoich przeglądarkach pokazywanie błędów wykonywania JS. Dzięki tym zmianom ewentualne błędy nie będą już powodować wyświetlenia komunikatu.

Wprowadzona zmiana nie jest istotna z punktu zbierania danych o osobach odwiedzających stronę, dlatego jej wprowadzenie u siebie na stronach jest opcjonalne. Poniżej znajduje się kawałek kodu GA (skopiowany z wspomnianego wcześniej bloga Google Analytics) – dwie nowo dodane linie są pogrubione:

<script type="text/javascript">
var gaJsHost = (("https:" == document.location.protocol) ? "https://ssl." : "http://www.");
document.write(unescape("%3Cscript src='" + gaJsHost + "google-analytics.com/ga.js' type='text/javascript'%3E%3C/script%3E"));
</script>

<script type="text/javascript">
try {
var pageTracker = _gat._getTracker("UA-50020-1");
pageTracker._trackPageview();
} catch(err) {}
</script>

This entry was posted on wtorek, Styczeń 20th, 2009 at 23:34 and is filed under Skrypty. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Jeden komentarz do “Aktualizacja kodu Google Analytics”

  1. Masa Says:

    Witam,
    W sumie to nigdy nie słyszłem o tych błędach, ale skoro o tym piszesz i google to samo, to trzeba by chyba zmienić, mimo że nie jest to koneiczne / wymagane. Jam ma kod jeszcze z początków powstania GA.. nic nie ruszałem :)

    pozdrawiam
    M. Masa

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, zapoznaj się z zasadami korzystania z serwisu i polityką prywatności! Komentarze niezgodne z zasadami korzystania z serwisu będę usuwane.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: