AdSense for Domains będzie dostępne dla wszystkich

Google poinformowało na swoim anglojęzycznym blogu o rozszerzeniu programu Adsense for Domains (AdSense dla domen) na wszystkich wydawców AdSense (do tej pory w programie mogli uczestniczyć jedynie posiadacze dużej ilości domen). Oznacza to że na rynku firm pozwalających zarabiać na parkowaniu domen pojawił się kolejny gracz z ofertą skierowaną do każdego, kto np. posiada domeny z którymi nie ma co zrobić.

Na początku nowa możliwość zarabiania w AdSense zostanie udostępniona dla anglojęzycznych wydawców mieszkających w Ameryce Północnej, dlatego my musimy na to jeszcze poczekać. W momencie gdy to się stanie, na zakładce „Instalator AdSense” pojawi się nowa opcja, pozwalająca na wygenerowanie kodu reklam.

Uczestnicząc w tym nowym programie należy pamiętać o przestrzeganiu regulaminu – jego złamanie może się skończyć zablokowaniem wyświetlania reklam, lub nawet zablokowaniem konta AdSense bez możliwości uczestnictwa w tym programie w przyszłości.

Do zakazanych działań należą (podobnie jak przy „zwykłych” reklamach AdSense) sztuczne kliknięcia i zachęcanie do klikania. Poza tym nazwa domeny musi spełniać określone warunki – nazwa nie może zawierać m.in. słów związanych z treściami „tylko dla dorosłych” (pornografia, erotyka, wulgarne słownictwo), rasizmem, lekami, hazardem, bronią, alkoholem, nielegalnymi treściami, odwołań do tragicznych wydarzeń i nielegalnymi aktywnościami. Domena nie może także zawierać zastrzeżonych znaków towarowych oraz podobnych. Nie może ona też być przedmiotem postępowania sądowego.

Warto też pamiętać że podobnie jak w przypadku innych firm oferujących zarabianie na zaparkowanych domenach zakazane jest stosowanie reklamy (w tym pozycjonowania) w celu skierowania ruchu na taką domenę.

This entry was posted on czwartek, Grudzień 11th, 2008 at 22:30 and is filed under Programy partnerskie, Wyszukiwarki. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, zapoznaj się z zasadami korzystania z serwisu i polityką prywatności! Komentarze niezgodne z zasadami korzystania z serwisu będę usuwane.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: